Jak bodovka F2 vypadá si můžete prohlédnout na následujícím obrázku. Docela těžko se dá uvěřit, že se nejedná o tovární profesionální výrobek, ale o čistě amatérskou konstrukci:
Bodovka je velmi povedená a její mechanická konstrukce si v ničem nezadá s profesionálními výrobky:
Že se jedná o amatérskou konstrukci napoví až následující obrázek. Jádrem bodovky F2 je totiž starý známý MOT. Ovšem oproti dříve uváděným konstrukcím amatérských bodovek (které často také vycházejí z MOTu), je bodovka F2 první liga.
Výkon trafa je řízen pomocí antiparalelně zapojených tyristorů (v modulu IRKT 56/16). Ovládání a nastavování svařovacích parametrů je pomocí tlačítek a sedmisegmentového LED displeje. To vše zabezpečuje mikrokontrolér PIC 16F628A. Takto propracované řízení nebývá zvykem ani u továrních výrobků.
Podrobný popis bodovky zahrnující také schéma zapojení, předlohy desek plošných spojů a firmware pro mikrokontrolér PIC, si můžete stáhnout v sekci Ke stažení, podsekci Elektro pod názvem bodovka_f2.zip
Schéma zapojení je sice kreslené od ruky nicméně je přehledné a pochopitelné. Předlohy DPS jsou na profesionální úrovni a jsou vytvořeny v programu EAGLE verze 4.11. Obslužný program je k dispozici jak ve formátu HEX, tak ve zdrojovém kódu (ASM) a nic tedy nebrání dalšímu vývoji či úpravám firmware.
Máte-li k bodovce F2 nějaké dotazy, můžete kontaktovat autora například pomocí zmíněného příspěvku na Svarfóru.