Oblíbenou konstrukcí usměrňovače pro amatérskou stavbu je usměrňovač s tzv. malou tlumivkou. Důvodem jeho oblíbenosti je to, že se dá použít relativně snadno dostupná tlumivka z veřejného osvětlení a parametry takového usměrňovače jsou vyhovující. Princip a konstrukce tohoto usměrňovače byla popsána například v tomto článku. Pro oživení paměti je na následujícím obrázku schéma zapojení usměrňovače s malou tlumivkou:
Náš čtenář, který ve SvarFóru vystupuje pod přezdívkou FunThomas, nás upozornil na zajímavý modul můstkového usměrňovače, který zároveň obsahuje diody pomocného usměrňovače D5 a D6. Modul, který je možné zakoupit jako náhradní díl do MIG/MAG svářečky za cenu okolo 1000,-kč, je tak naprosto ideální pro konstrukci přídavného usměrňovače. Modul je použitelný pro proudy do cca 160A, ale vyžaduje chlazení ventilátorem. Možnosti zapojení ventilátoru jsou opět v prvním článku o usměrňování trafosvářeček. Vyobrazení tohoto modulu je na následujícím obrázku. Oproti klasickému můstkovému usměrňovači má tento modul jednu desku navíc. Právě tato deska nese pomocný usměrňovač D5 a D6.
Tento modul usměrňovače však skrývá jednu záludnost. Jedná se o opačně polarizované diody D5 a D6. Je tedy nutné zapojení trochu upravit, ale tato úprava nemá žádný vliv na výslednou funkčnost. Upravené schéma zapojení přídavného usměrňovače je na následujícím obrázku. Ze schématu je patrné, že kvůli opačně polarizovaným diodám D5 a D6 musí být tlumivka v minusové větvi. Je potřeba také otočit polaritu vyhlazovacího kondenzátoru. Upravené zapojení je plně funkční bez jakýchkoliv omezení a dokonce i toto zapojení se využívalo v továrně vyráběných výrobcích. Hodnoty ostatních součástek opět naleznete v prvním článku o usměrňování trafosvářeček.