Revidovaná norma ČSN 05 0705, která zavedla nový systém značení základních kurzů svařování, vyšla již v roce 2002. Přesto ještě řadě praktiků nepřešel nový systém "do krve" a stále používají staré značení.
Ochranné svářečské sklo. Taková malá samozřejmost. Ale i okolo této maličkosti může být velká věda. Jakou tmavost zvolit pro vaše potřeby?
Jak o něj pečovat? A před čím nás vlastně chrání? Podívejte se na některá doporučení v tomto článku.
V dalším pokračování seriálu o vylepšování levných svářeček se podíváme na levné MIG/MAG svářečky, lidově přezdívané jako céóčka. Konkrétně na možnost dodatečné montáže elektromagnetického ventilu na ochranný plyn.
Při tradiční debordelizaci svého pracoviště, která vychází na období mezi Vánočními a Novoročními svátky, jsem objevil nádherné aluminiové tabulky. Tyto tabulky se v ranných dobách přikládaly k autogenním řezacím nástavcům n.p. Chotěbořské strojírny a obsahují jakýsi návod na seřízení řezacích parametrů. Je to hezké a praktické. Žádný papír, ale hliník. Nechtěl jsem, aby upadly v zapomění, a tak jsem je naskenoval. Jsou nádherné. Posuďte sami ...
Minule jsme si ukázali ty největší nedostatky, které by vaše nové céóčko rozhodně nemělo mít. Teď je řada na dalších aspektech, které je dobré ještě zvážit než se transakce uskuteční.